Śląski ZPN

Ostatnia konsultacja przed turniejem kwalifikacyjnym Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U15 dziewcząt

15/09/2020 22:23

Trener Krzysztof Klonek zakończył etap selekcyjny. Podczas konsultacji na Stadionie Śląskim, kandydatki do gry w reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej na turnieju kwalifikacyjnym Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U15, miały już ostatnią szansę wywalczenia miejsca w zespole.


Powołanych zostało 21 zawodniczek, ale sprawy osobiste sprawiły, że Martyna Galus i Judyta Brzychczy nie przyjechały, natomiast Roksana Dołowicz, Wiktoria Pieczka i Dominika Adamus usprawiedliwiły swoją nieobecność spowodowaną urazami.

- Na tę ostatnią konsultację powołaliśmy jeszcze dodatkowo wyróżniającą się zawodniczkę z reprezentacji U13 Zofię Burzan – mówi Krzysztof Klonek. - W sumie w okresie letnim mieliśmy trzy konsultacje i jedno trzydniowe zgrupowanie w Lublińcu, gdzie 26 i 27 września gościć będziemy reprezentacje Opolskiego, Małopolskiego i Podkarpackiego Związków Piłki Nożnej. Na koniec lublinieckiego zgrupowania w sobotę rozegraliśmy pierwszy sparing z drużyną chłopców U15 Skry Częstochowa, a w Chorzowie, w roli ostatniego egzaminatora, wystąpili chłopcy Stadionu Śląskiego U13. Jestem bardzo zadowolony z tej wykonanej latem pracy, której konsekwencją jest wybór 19-osobowej kadry, która 25 września spotka się w Katowicach i wyruszy do Lublińca. Zadowolony jestem także z pracy, którą w tym trudnym okresie przerwy w rozgrywkach spowodowanej epidemią dziewczyny wykonały w swoich klubach. Słowa uznania należą się trenerom klubowym, bo mogę powiedzieć, że dziewczyny rozwinęły się piłkarsko i dojrzały sportowo. Widać wyraźnie, że ten czas nie został stracony i mam nadzieję, że to będzie widoczne także w naszych wynikach. A przypomnę, że rok temu w dwóch rozegranych turniejach, czyli w sześciu meczach, zdobyliśmy 15 punktów. Tamte rozgrywki zostały przerwane, ale w nowym sezonie do rozgrywek przystępują znowu te roczniki, które nie dokończyły walki o Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich. Będziemy więc chcieli kontynuować to co zaczęliśmy rok temu.