wtorek, 29 wrzesień 2020 13:47

Komunikat Komisji Szkolenia

Komisja Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że w środę 30 września biuro Komisji będzie nieczynne.

Krajowy Koordynator Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN Adam Łopatko lubi przyjeżdżać na Śląsk. W sierpniu odwiedził Zabrze, uczestnicząc w Szkoleniu Wojewódzkich Koordynatorów Kształcenia i Licencjonowania Trenerów, a we wrześniu wizytował warsztaty studyjne kursu UEFA A Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Częstochowie.

Występująca od 2011 roku w reprezentacji Polski Anna Szymańska ma na swoim piłkarskim koncie wiele sukcesów. Jest mistrzynią Polski i zdobywczynią Pucharu Polski, uczestniczką rozgrywek Ligi Mistrzów, a indywidualnie może się szczycić tytułami: najlepszej bramkarki w Polsce w plebiscycie Polskiego Związku Piłkarzy zdobytymi w latach: 2008, 2014 i 2015 oraz mianem najlepszej piłkarki Ekstraligi w plebiscycie Polskiego Związku Piłkarzy z 2014 roku.

Od pomysłu do realizacji droga była krótka. Idea warsztatów dla najmłodszych piłkarek i kandydatek na zawodniczki zakiełkował w momencie powołania nowej Komisji Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a za nami już inauguracja warsztatów pod nazwą „Dziewczynki – pierwsze kroki z piłką”.

Kamionka Mikołów – Gwiazda Ruda Śląska 4:5

poniedziałek, 28 wrzesień 2020 08:05

Piłkarze wyklęci – Leonard i Richard Malikowie

Leonard Malik i Richard Malikowie to skutecznie napastnicy, kuzyni których nie tylko piłkarskie losy, chociaż rozdzielone granicą, przedziwnie się splatały, ukazując dramaty wielu górnośląskich rodzin.

niedziela, 27 wrzesień 2020 18:44

Kamionka Mikołów z pucharem ale bez punktów

Beniaminek I Ligi Futsalu Kamionka Mikołów przed meczem z Gwiazdą Ruda Śląska otrzymał puchar za historyczny awans.

Trzy mecze, dziewięć punktów i bilans bramkowy 16:0, to najkrótsze podsumowanie występu reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej w I Turnieju Eliminacyjnym Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U15 Dziewcząt.

Strona 1 z 317